Święto mundurowych. 100. Rocznica powstania Policji

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
8 lipca 2019

W myszkowskim Domu Kultury odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. 21 funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe. W uroczystości uczestniczyła wójt Katarzyna Kaźmierczak, która tego dnia, z okazji 100-lecia powstania Policji przekazała policjantom okolicznościowe życzenia.

Tegoroczne Święto Policji ma szczególny charakter. Przypada bowiem w setną rocznicę powstania policji. Dokładnie 24 lipca 1919 roku Sejm Ustawodawczy uchwalił ustawę o Policji Państwowej. Na jej czele stał komendant główny, mianowany przez Naczelnika Państwa na wniosek ministra spraw wewnętrznych.
Z tej też okazji święto myszkowskiej policji, które odbyło się w środę 3 lipca, przybrało jeszcze bardziej uroczysty charakter. W Miejskim Domu Kultury w Myszkowie, podczas uroczystości myszkowscy policjanci, obchodząc swoje święto, przyjęli gratulacje, życzenia i podziękowania za dobrą i sumienną służbę. Podczas uroczystości, 21 funkcjonariuszy otrzymało z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego policji insp. Romana Rabsztyna akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Z okazji święta, obecnością myszkowskich stróżów prawa zaszczycili przedstawiciele różnych służb, prokuratury i instytucji pozarządowych oraz władz samorządowych. Wśród nich m.in. wicestarosta myszkowski Mariusz Morawiec, przewodniczący Rady Powiatu Wojciech Picheta, wójtowie i burmistrzowie gmin, m.in. wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak. Wójt Gminy Poraj przekazała tego dnia okolicznościowe życzenia, skierowane do myszkowskich policjantów: „W tym szczególnym dniu życzę Wam samych sukcesów w pracy zawodowej, wytrwałości i powodzenia w codziennych zabiegach o bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Myszkowskiego, a szczególności Gminy Poraj. Niech trudna i odpowiedzialna służba będzie dla Was zawsze źródłem satysfakcji i zadowolenia, a wszystkim działaniom towarzyszy ludzka przychylność i życzliwość. Proszę również o przekazanie moich serdecznych podziękowań i słów uznania Waszym rodzinom i najbliższym, którzy Was wspierają których wyrozumiałość i życzliwość jest niezbędna dla dobrego wykonywania obowiązków”. Po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego, święto rozpoczął Komendant Powiatowy policji w Myszkowie mł. insp. Marcin Lemański, podziękował wszystkim policjantom za codzienną służbę, za oddanie i rzetelność. Szef myszkowskich stróżów prawa skierował również swoje podziękowania za wsparcie i przychylność do władz powiatowych i innych podmiotów z którymi myszkowscy policjanci współpracują od lat. Po wręczeniu awansów były podziękowania, gratulacje i życzenia.

Foto: Starostwo Powiatowe w Myszkowie

Galeria

  • Powiększ zdjęcie