Bezpłatna mammografia

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
14 lipca 2017

Masz 50-69 lat i w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywałaś bezpłatnego badania? Zgłoś się na darmową mammografię w technologii cyfrowej.

Bezpłatna mammografia w Poraju

Bezpłatna mammografia, wykonywana w mammobusie firmy Medica, odbędzie się w piątek 21 lipca w Poraju przy Gminnym Ośrodku Zdrowia, ul.3 Maja 25.

Aby wziąć udział w badaniu należy uprzednio dokonać rejestracji pod nr tel. 42 254 64 10 lub 517 54 40 04. Do rejestracji telefonicznej należy przygotować numer PESEL oraz aktualny numer telefonu.

Mammografia to radiologiczna metoda badania piersi, polegająca na wykonaniu dwóch ekspozycji dla każdej z nich. Zastosowanie nowoczesnego sprzętu diagnostycznego sprawia, że dawka promieniowania podczas takiego badania jest niewielka i zbliżona do dawki otrzymywanej podczas prześwietlenia zęba. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod wykrywania zmian w piersiach.

W mammobusach Medica realizuje bezpłatny Program Profilaktyki Piersi w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Specjalne autobusy są wyposażone w mammografy nowej generacji, wyprodukowane przez renomowaną firmę Planmed (Finlandia), gwarantujące najwyższą jakość diagnostyki obrazowej, które posiadają certyfikaty Wojewódzkich Ośrodków Koordynujących oraz testy jakości akredytowanych laboratoriów. Aparaty obsługuje wykwalifikowana kadra medyczna z wieloletnim doświadczeniem.

Program Profilaktyki Piersi skierowany jest do kobiet:

  • w wieku od 50 do 69 lat
  • wykonujących badania profilaktyczne raz na 24 miesiące
  • które otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego, po upływie 12 miesięcy od ostatniego badania
  • u których nie wykryto wcześniej zmiany podejrzanej

Udział w programie nie wymaga skierowania.

Każda Pani, która zgłosi się na badanie, a nie kwalifikuje się do programu profilaktycznego, może wykonać mammografię komercyjnie.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie