„Konkurs z klimatem”

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
24 lipca 2017

Nasza gmina ma szansę wygrać oczyszczacze powietrza dla przedszkoli i żłobków. Wystarczy, że zdobędzie jak najwięcej głosów w „Konkursie z klimatem”, organizowanym przez TAURON. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Poraj do głosowania.

Plebiscyt dla gmin - konkurs z klimatem - głosuj na Gminę Poraj!

Ponad 5 tys. czujników czadu oraz 20 oczyszczaczy powietrza o wartości prawie 2,5 tys. zł każdy – te nagrody można wygrać indywidualnie bądź dla gminnego przedszkola lub żłobka biorąc udział w „Konkursie z klimatem”, organizowanym przez TAURON Dystrybucja Sp. z o.o., który potrwa do 13 sierpnia.

Wystarczy tylko podzielić się swoim pomysłem na temat tego, jak dbać o czyste powietrze.

Konkurs jest częścią programu informacyjno-edukacyjnego „Oddychaj powietrzem”, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie oraz dostarczenie gotowych rozwiązań, które przyczynią się do poprawy jego jakości.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat. Wystarczy wejść na stronę konkursu, wypełnić formularz i przesłać zgłoszenie. Pomysł na ograniczenie zanieczyszczenia powietrza może być opisany, zobrazowany za pomocą filmiku lub zdjęcia. Wybór należy do uczestnika konkursu. Kto ma bogatą wyobraźnię i dużo pomysłów, może wysłać aż trzynaście swoich pomysłów. Konkurs składa się bowiem z trzynastu rund, każda z nich trwa tydzień. Zgłoszenie można wysłać w każdej z rund i tym samym zwiększyć swoją szansę na wygranie czujnika czadu.

Dbanie o jakość powietrza to zbiorowy obowiązek. Jego stan zależy od nas wszystkich, dlatego „Konkurs z klimatem” ma nie tylko wymiar indywidualny. Każdy z uczestników gra nie tylko o nagrodę dla siebie, decyduje też, która gmina powinna dostać oczyszczacz powietrza przeznaczony dla wybranego żłobka lub przedszkola. Rywalizacja odbywa się między gminami z czterech województw: małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Zgodę na udział w plebiscycie wyraziło ponad 260 gmin, w tym Gmina Poraj.

A więc warto grać nie tylko dla siebie, ale też dla poprawy klimatu i bezpieczeństwa nas wszystkich, także oczywiście najmłodszych!

Szczegóły znajdują się na stronie konkursu.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie