Gmina Poraj

Strona główna

Kalendarz Imprez na 2016 r.
FILMY O GMINIE
Jakość Powietrza
FACEBOOK GMINY PORAJ

Najnowsze aktualności

Informacja dotycząca wydanej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji w Jastrzębiu

Przejdź do - Informacja dotycząca wydanej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji w Jastrzębiu

W związku z pojawiającym się w przestrzeni publicznej tematem wydania przez Wójta Gminy Poraj decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia „Budowa instalacji do przetwarzania odpadów na działkach oznaczonych nr ew. 169/10 i 1459/11 położonych w miejscowości Jastrząb” Urząd Gminy przedstawia informację w powyższym zakresie.

19 września 2019
Czytaj więcej o: Informacja dotycząca wydanej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji w Jastrzębiu

TRÓJKA szczeniaków szuka domów!

Przejdź do - TRÓJKA szczeniaków szuka domów!

Urząd Gminy Poraj zachęca do adopcji szczeniąt. Jeden piesek (podpalany ciemno - brązowy) i dwie suczki (podpalane jasno - brązowe), poszukują dobrych, odpowiedzialnych domów. Mama o łagodnym usposobieniu, średniej wielkości. Osoby zainteresowane adopcją piesków proszone są o kontakt z właścicielem nr tel. 734 914 931. Szczeniaki do obejrzenia w miejscowości Choroń.

19 września 2019
Czytaj więcej o: TRÓJKA szczeniaków szuka domów!

ARiMR: Ruszają dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstw

Przejdź do - ARiMR: Ruszają dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstw

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia nowy program pomocy z PROW 2014-2020. Od 25 września 2019 r. do 22 listopada 2019 r. rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą składać wnioski o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego. Nabory dotyczące nawodnienia w gospodarstwie rolnym będą ogłaszane cyklicznie. Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR, można je także składać za pośrednictwem biur powiatowych lub drogą pocztową.

19 września 2019
Czytaj więcej o: ARiMR: Ruszają dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstw

Chodnik przy Szkolnej. Przestawili słupy, ruszyła dalsza budowa

Przejdź do - Chodnik przy Szkolnej. Przestawili słupy, ruszyła dalsza budowa

Rozpoczęły się prace przy budowie drugiego odcinka chodnika przy ul. Szkolnej w Żarkach Letnisku, czyli do końca jego długości. Pierwszy wybudowano jeszcze przed wakacjami. Drugi etap realizowany jest po tym, gdy Zakład Energetyczny przestawił słupy energetyczne, co było niezbędne w realizacji tej inwestycji do końca. Energetycy już wykonali prace, więc Gmina przystąpiła właśnie do dalszej realizacji tej inwestycji.

18 września 2019
Czytaj więcej o: Chodnik przy Szkolnej. Przestawili słupy, ruszyła dalsza budowa

Dożynki Parafialne w Jastrzębiu

Przejdź do - Dożynki Parafialne w Jastrzębiu

Jastrząb uhonorował tegoroczny trud rolników. W niedzielę 8 września odbyły się uroczystości Dożynek Parafialnych. Dożynki są ukłonem w stronę wszystkich rolników, którzy po zakończonych żniwach podsumowują swoją roczną pracę. Uroczystości sięgają kilkaset lat w przeszłość i choć ich forma nieco się zmieniła, to jednak ich historyczna i obyczajowa wartość trwa nadal w postaci hucznych obchodów.

18 września 2019
Czytaj więcej o: Dożynki Parafialne w Jastrzębiu

Obóz dochodzeniowy najmłodszych piłkarzy

Przejdź do - Obóz dochodzeniowy najmłodszych piłkarzy

Obóz dochodzeniowy naszych najmłodszych piłkarzy odbył się w Poraju w dniach od 19 do 23 sierpnia 2019. Zajęcia były prowadzone na głównym boisku Klubu Polonii Poraj, nad zalewem.

18 września 2019
Czytaj więcej o: Obóz dochodzeniowy najmłodszych piłkarzy

Ostrzeżenie - silny wiatr!

Przejdź do - Ostrzeżenie - silny wiatr!

MGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 71 z dnia 17.09.2019 r. Zjawisko/stopień zagrożenia: Silny wiatr Obszar: województwo śląskie powiat myszkowski ważność ostrzeżenia: od godz. 19:00 dnia 17.09.2019 do godz. 09:00 dnia 18.09.2019 Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h w porywach do 80 km/h z północnego zachodu.

17 września 2019
Czytaj więcej o: Ostrzeżenie - silny wiatr!