Gmina Poraj

Strona główna

Kalendarz Imprez na 2016 r.
FILMY O GMINIE
Jakość Powietrza
FACEBOOK GMINY PORAJ

Najnowsze aktualności

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników w 2019 roku

Przejdź do -  Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników w 2019 roku

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich zorganizuje bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, z których mogą skorzystać dzieci urodzone pomiędzy 2004-2012 r. Jednym z warunków do spełnienia jest obligatoryjne ubezpieczenie przynajmniej jednego z rodziców (opiekuna prawnego) w KRUS.

26 marca 2019
Czytaj więcej o: Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników w 2019 roku

Przedszkolaki z Kuźnicy Starej mają nazwę swojej grupy

Przejdź do - Przedszkolaki z Kuźnicy Starej mają nazwę swojej grupy

Chociaż nie we wszystkich przedszkolach poszczególne grupy wiekowe posiadają swoje nazwy, ten trend staje się coraz bardziej popularny. Od niedawna przedszkolaki w Szkole Podstawowej w Kuźnicy Starej mają nazwę swojej grupy.

26 marca 2019
Czytaj więcej o: Przedszkolaki z Kuźnicy Starej mają nazwę swojej grupy

W trosce o jakość badań

Przejdź do - W trosce o jakość badań

Zdecydowana większość pacjentów korzystających z usług Gminnego Ośrodka Zdrowia docenia również to, że funkcjonuje tutaj laboratorium analityczne, gdzie można wykonać potrzebne podstawowe pacjentowi badania. Kierownictwo Ośrodka dąży nieustannie do tego, by jakość świadczonych usług w trakcie badań, komfort pacjenta i gwarancja jakości wykonanych badań, przy zachowaniu efektów finansowych, była jak najlepsza. Dlatego od niedawna zdecydowano o zmianie podmiotu wykonującego badania.

25 marca 2019
Czytaj więcej o: W trosce o jakość badań

Wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących

Przejdź do - Wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 04.04.-13.04.2019r. na terenie województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepionki będą zrzucane nie tylko nad lasami, ale również nad pozostałymi terenami zielonymi np. pola, łąki, ogródki działkowe. Przynęta, w której zatopiona jest szczepionka, ma postać małych brunatnych krążków o zapachu zepsutej ryby. Znalezioną przynętę należy pozostawić w danym miejscu.

25 marca 2019
Czytaj więcej o: Wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących

Strażacy z Żarek Letniska podsumowali swoje aktywne działania

Przejdź do - Strażacy z Żarek Letniska podsumowali swoje aktywne działania

W sobotę 23 marca odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP w Żarkach Letnisku. Z uwagi na trwający aktualnie kapitalny remont wnętrza remizy, zebranie odbyło się w Szkole Podstawowej. Było to ostatnie zebranie z serii zebrań strażackich w jednostkach w tym roku. Spotkanie uświetniły przedszkolaki z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej „Iskierki”, działającej w Przedszkolu, które zaprezentowały się w tańcu z szarfami. Mijający rok był dla jednostki bardzo pracowity.

24 marca 2019
Czytaj więcej o: Strażacy z Żarek Letniska podsumowali swoje aktywne działania

"Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"

Przejdź do - "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XI edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

23 marca 2019
Czytaj więcej o: "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"

„Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym”

Przejdź do - „Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym”

Od 21 marca do 27 kwietnia bieżącego roku we wtorki i czwartki w godzinach od 9.00 do 15.00 Doradcy Podatkowi ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych będą prowadzili bezpłatne konsultacje z zakresu ulg i uprawnień podatkowych przysługujących osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Doradcy podatkowi będą dyżurować pod telefonem komórkowym 513 152 218.

22 marca 2019
Czytaj więcej o: „Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym”